kontakt z nami

Tel. 694-099-911
575-999-437

kontakt@Mandarynkowa-Kraina.pl

Pierwszy kontakt ze żłobkiem

Adaptacja dziecka to grupy żłobkowej to jeden z najistotniejszych etapów jego pobytu w placówce. Zależy nam na tym, aby stopniowo wdrażać Maluchy do nowej rzeczywistości :)

Proponujemy, aby pierwsze spotkanie dziecka z placówką miało miejsce w godzinach popołudniowych (między 15:30 a 18) w towarzystwie rodzica. Ma ono na celu zapoznanie się Dziecka z nową przestrzenią, ciociami, zabawkami, nowymi kolegami, mając przy sobie ukochanego opiekuna :)

Dobrze, aby Dziecko odwiedziło żłobek z rodzicem dwa razy - aby za drugim razem bardziej świadomie przebywać w placówce, natomiast żeby nie utrwalił się schemat, że mama będzie z dzieckiem za każdym razem.

Adaptacja właściwa

Po dwóch spotkaniach z rodzicem w placówce, odbywa się adaptacja właściwa dziecka w grupie żłobkowej - samodzielne zostanie w placówce.  

W pierwszym tygodniu 2, maksymalnie 3 godziny, w kolejnym tygodniu 4-5 godzin - zazwyczaj już z obiadkiem, w kolejnych tygodniach już z drzemką.

Oczywiście - każde dziecko traktujemy indywidualnie, z pełną świadomością tego, że każdy Maluch ma inne potrzeby, więc na bieżąco ustalamy dalsze kroki dotyczące adaptacji. Zawsze jednak prosimy rodziców, aby przez pierwsze tygodnie byli w gotowości, aby odebrać swoją Pociechę wcześniej - tak, aby tęsknota za mamą nie powodowała zrażenia się do nowego miejsca i dodatkowych negatywnych emocji.

Pakiet adaptacyjny

W ramach wpisowego rodzice maja zagwarantowane 10 godzin adaptacji.

Kwestia wyżywienia jest dostosowywana indywidualnie do godzi pobytu dziecka w placówce.

Można wykupić tylko śniadanko (cena: 3 zł), śniadanie wraz z obiadem (cena 13,50 zł) lub pakiet całodzienny (cena 15,50 zł).

 

Wyprawka (konieczna w czasie adaptacji, jak i całego pobytu dziecka w żłobku): 

- pieluszki
- chusteczki nawilżające
- szczoteczka, pasta, kubek
- ubranka na zmianę
- kapcie / skarpety antypoślizgowe
- opcjonalnie: ulubiona zabawka do snu :)

 

 

Opinie rodziców

Copyright 2015 Mandarynkowa-Kraina.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt strony internetowej: werb.pl